Завод із виробництва паливних пелет «Він-Пелета» — пілотний проект «Смарт Енерджі» у сфері альтернативної енергетики.


Турбота про природне довкілля, скорочення шкідливих викидів в атмосферу, економія газу і зниження його частки в державному балансі, висока вартість вуглеводневих ресурсів, які промисловість і населення використовують як паливо, є основними рушійними чинниками розвитку альтернативної енергетики в Україні.


Серед можливих напрямів альтернативної енергетики компанія «Вiн-Пелета» визначила пріоритетним виробництво твердого біопалива, яке надалі використовується для отримання теплової та електричної енергії на об’єктах промислової, приватної генерації і для інших цілей.


Збільшення популярності використання біопалива як альтернативи викопним вуглеводневим видам палива зумовлене зростанням вимог до екологічних показників країн відповідно до пріоритетів ЄС, закріплених директивами у сфері енергетики.


2009 року було створено ТОВ «Він-Пелета», основним напрямом діяльності якого є виробництво біопалива в Україні.


Будівництво та комплектація заводу у смт Турбів (Вінницька обл.) було заплановано здійснити у дві черги загальною проектною потужність 150 тис. тонн готової продукції на рік. Будівництво 1-ї черги проекту потужністю 75 тис. тонн/рік велося із травня 2011 року до лютого 2013 року. Першу виробничу лінію було запущено у 1-му кварталі 2013 року. Другу чергу аналогічної потужності заплановано завершити 2015 року.

Підприємство виробляє паливні гранули (пелети). Сировиною для виробництва пелет є залишки сільськогосподарських культур (солома). Завод співпрацює із сільськогосподарськими виробниками семи районів Вінницької області, а загальна сировинна база регіону становить 3 млн тонн соломи.


1 тонна виробленої на заводі продукції здатна замінити 455 куб. м природного газу, водночас ідеться про екологічно чисте паливо.


Пелети реалізують на внутрішньому ринку, а також і на експорт.